Zdrowie

Bądź aktywny wiosną – ćwiczenia które warto wykonywać

Bądź aktywny wiosną - ćwiczenia które warto wykonywać
0

Wiosna jest tuż za rogiem, a ciepła pogoda wzywa nas do wyjścia na zewnątrz i zwiększenia swojej aktywności. Niezależnie od tego, czy chodzi o grabienie liści, czy jazdę na rowerze jest to idealny czas, aby cieszyć się słońcem i cieplejszą pogodą.

Wiosna to doskonała pora na zwiększenie aktywności fizycznej. National Institute on Aging podkreśla znaczenie ćwiczeń i aktywności fizycznej. Istnieją cztery podstawowe kategorie ćwiczeń i aktywności fizycznej: wytrzymałość, siła, równowaga i elastyczność. Każdy rodzaj aktywności oferuje inne korzyści, a wykonywanie ćwiczeń z każdego z nich przyniesie najlepsze rezultaty. Mieszanie pomaga również zmniejszyć nudę i ryzyko kontuzji.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​niektóre działania zewnętrzne mieszczą się w więcej niż jednej kategorii. Na przykład wiele zajęć wytrzymałościowych również buduje siłę. Ćwiczenia siłowe pomagają również poprawić równowagę. Oto kilka przykładów, które zainspirują Cię tej wiosny.

Wytrzymałość: Ćwiczenia wytrzymałościowe zwiększają oddech i tętno. Utrzymują zdrowe serce, płuca i układ krążenia oraz poprawiają ogólną sprawność. Budowanie wytrzymałości ułatwia wykonywanie wielu codziennych czynności.

-Szybki spacer lub jogging

-Praca w ogrodzie (koszenie, grabienie, kopanie)

-Taniec

Siła: Te ćwiczenia wzmacniają Twoje mięśnie. Nawet niewielki wzrost siły może mieć duży wpływ na zdolność wykonywania codziennych czynności, takich jak wchodzenie po schodach i noszenie artykułów spożywczych.

-Podnoszenie ciężarów

-Korzystanie z opaski

-Używanie ciężkości własnej masy ciała

Równowaga: te ćwiczenia pomagają zapobiegać upadkom, częstemu problemowi u osób starszych. Równowagę poprawi również wiele ćwiczeń siłowych na dolne partie ciała.

-Stanie na jednej nodze

-Chód od pięty do palców

-Tai Chi

Elastyczność: Wykonywanie tych ćwiczeń rozciąga mięśnie i pomaga ciału zachować elastyczność. Elastyczność zapewnia większą swobodę ruchów.

-Rozciąganie barków i ramion

-Rozciąganie łydek

-Joga

Tej wiosny bądź aktywny! Znajdź sposoby na włączenie czterech rodzajów ćwiczeń do swoich sezonowych zajęć. Niezależnie od tego, czy pracujesz w ogrodzie, czy wybierasz się na łatwą wędrówkę po lokalnym szlaku turystycznym, aktywność jest ważna i przyniesie Ci więcej korzyści niż się spodziewasz!

Zalety i charakterystyka osłon osi

Previous article

Miażdżyca-co warto o niej wiedzieć?

Next article

Comments

Comments are closed.