Biznes i przemysł

Cennik okien – jakie okna wybierać, by skorzystać z niskich cen?

0

Gdy chodzi o okna, niska cena nie powinna być głównym kryterium wyboru. Warto jednak zastanowić się, jak uczynić ten wybór najbardziej opłacalnym. Sprawdź!

Cennik okien – jakie są warianty?

Cennik okien uzależniony jest wyboru konkretnego wariantu, a w przypadku okien jest ich szczególnie wiele. Wyróżnić można bowiem okna zamontowane na stałe, okna uchylne, okna rozwierne, a także warianty uniwersalne będące ich mieszanką. Co więcej, należy zwrócić szczególną uwagę na poziom uszczelnień i jakość wykonania. Niezwykle istotny jest współczynnik przenikania ciepła, oznaczany skrótem Uw. Wybierając okna o niskim współczynniku można liczyć się z wysoką ceną, lecz koszta zwracają się dzięki energooszczędności takiego rozwiązania. Ze względu na odejście od tradycyjnych form ogrzewania, w nowym budownictwie należy stosować właśnie okna o niskim współczynniku Uw. Gdy chodzi o komfort, nie mniej ważny jest współczynnik izolacji akustycznej, oznaczany skrótem Rw. Ostatni, niezwykle istotny aspekt to poziom szczelności. Najwyższy stopień szczelności osiąga się z zastosowaniem okuć obwiedniowych oraz kauczukowych uszczelek. Im lepsze są wartości wymienionych czynników, tym wyższa jest cena. Warto jednak pamiętać, że wybór okien to inwestycja w przyszłość.

Cennik okien ustalany indywidualnie

W celu dokonania odpowiedniego wyboru warto korzystać z tak zwanych kalkulatorów online. Kalkulator ceny okien to darmowe narzędzie, oferowane przez doświadczonych usługodawców i producentów. Dzięki zastosowaniu takiego nowoczesnego systemu można porównać stosunek ceny względem jakości oferowanych rozwiązań. Intuicyjna obsługa pozwala na płynne przejście od rodzaju okien, poprzez poziom izolacji, aż po zabarwienie okiennic. Kolor okiennic może być dwustronny, bądź jednostronny! Oczywiście, ogromny wpływ na cennik okien mają także wymiary otworów okiennych.

Gdy znane są już wszystkie wybory klienta, otrzymuje on bezpłatną wycenę zamówienia. Tym samym, wybór odpowiednich okien staje się dużo bardziej uproszczony. Aby skorzystać z darmowej, samodzielnej wyceny nie trzeba nawet wychodzić z domu. Darmowy kalkulator ceny okien znaleźć można na przykład tutaj: konfigurator.roletyalu.pl.

Maski ochronne

Previous article

Transport LHS

Next article

Comments

Comments are closed.