Motoryzacja

Ciekawe akcesoria do kampera oraz przyczepy kempingowej

Akcesoria do kampera
0

Kampery stają się coraz bardziej popularne wśród miłośników podróży. Umożliwiają przemieszczanie się i nocleg w jak najbardziej komfortowych warunkach. Aby jeszcze bardziej zadbać o swoją wygodę podczas wycieczek w nieznane, warto zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria do kampera. 

Wiata na przyczepę lub markiza

Jest to specjalny element, który przymocowuje się w górnej części kampera. Istnieje wiele sposobów na zainstalowanie markiz w kamperach. Nie jest to bardzo kosztowne rozwiązanie, a konstrukcja jest bardzo prosta. Należy jedynie pamiętać, że montaż markizy odbywa się tylko w specjalnie wyznaczonych złączach na konstrukcji nośnej kampera.

Składane meble kempingowe

Składane meble to bardzo ważne wyposażenie kampera. Trudno wyobrazić sobie komfortowy wypoczynek nad rzeką bez wygodnego fotela i stolika. Takie akcesoria można łatwo złożyć i schować, gdy nie są używane, a w razie potrzeby rozłożyć je, gdy rozpalamy grilla, czy nawet postanowimy zasiąść z wędką i oddać się wędkarstwu. Składany stół i krzesła https://sklep.kamperomania.pl/pl/c/Meble-kempingowe/350 umożliwiają też wygodnie zjeść posiłek z całą rodziną, więc są nieodłącznym elementem dobrze zaopatrzonego kampera. 

Butla gazowa

Warto zaopatrzyć się też w butlę gazową, by w kamperze przygotowywać posiłki tak, jakbyśmy znajdowali się w standardowej kuchni. Są doskonale dopasowane do kuchni w mieszkaniu mobilnym. Jeśli wybieramy się w dłuższą podróż, warto mieć zapas w sytuacji, gdyby nie było możliwości napełnienia jej. 

Generator prądu

Nawet jeśli na dachu samochodu kempingowego zainstalowane są panele słoneczne, które przechowują energię elektryczną w specjalnych akumulatorach, zalecamy posiadanie generatora. Biorąc pod uwagę standard wyposażenia większości samochodów kempingowych, idealnym rozwiązaniem są generatory inwertorowe o mocy od 2,7 kw do 4 kW.

Dodatkowe lusterka

Zdecydowanie ułatwiają jazdę i parkowanie w wymagających miejscach, warto zaopatrzyć się w nie na wszelki wypadek. Bardziej nowoczesne przyczepy mają kamery wbudowane w nadwozie, komunikujące się z komputerem samochodu i wyświetlające obraz na ekranie.

Pompa wody

Jest to element często ulegający awariom w kamerach. Często zawodzą i najlepiej mieć kilka zapasowych. 

Pompa beczkowa

Dzięki temu prostemu urządzeniu można łatwo pompować płyn ze zbiornika zapasowego do głównego. Istnieją różne modyfikacje takich produktów, ale elektryczne są popularne. Chociaż ręczne pompowanie nie trwa tak długo.

Żarówki zapasowe do reflektorów


Wiele osób zapomina o tym drobiazgu, ale bez nich nie ma mowy o udanej wycieczce. Zaopatrz się również w dodatkowy zestaw świateł do wnętrza, aby nie pozostać bez dostępu do oświetlenia w nocy.

Podsumowanie

Przydatne akcesoria do kampera można by było wymieniać bardzo długo, jednak istotne jest, by zabrać jak najwięcej kompaktowych rzeczy, które mogą zapewnić nam wygodę bez przesadnego przeładowywania naszego mobilnego domu. Rzecz jasna przydatne są jeszcze takie przedmioty, których używamy na co dzień w domu. Sztućce, talerze, przybory do gotowania.

Wiele osób stawia na grilla, który nie tylko zapewnia przyjemne spędzanie wolnego czasu, ale również umożliwia przygotowanie pysznych potraw w podróży. Ważne, by przed wyruszeniem w drogę odwiedzić sklep z wyposażeniem kampera sklep.kamperomania.pl, ponieważ dokupienie niezbędnych rzeczy może okazać się utrudnione, a w niektórych miejscach wręcz niemożliwe. 

Rola zwierzaka w życiu rodziny

Previous article

Meble wiklinowe dla dzieci

Next article

Comments

Comments are closed.