Styl życia

Edge beveler – Craftpoint

Edge beveler
0

Odpowiednie narzędzia są najważniejszym elementem w wyposażeniu warsztatu każdego rzemieślnika. W przypadku pięknej dziedziny rzemieślnictwa jaką jest kaletnictwo sprawa jest identyczna. Praca w skórze po prostu nie mogłaby być perfekcyjnie przeprowadzana jakby nie odpowiednie narzędzia. Z pewnością jednym z najpotrzebniejszych narzędzi, który sprawia, że finalny efekt wyrobu skórnego prezentuje się wspaniale jest Edge beveler. Craftpoint to sklep internetowy, w którym można zakupić ogromną ilość narzędzi kaletniczych – w tym właśnie omawiany edge beveler.

Edge beveler – jak działa i co daje?

Edge Beveler – Craftpoint prezentuje to narzędzie jako prawdziwy must have każdego kaletnika. Jest to narzędzie, bez którego żaden finalny efekt skórzanego dzieła nie byłby tak estetyczny i zjawiskowy. Posługiwanie się edge bevelerem i używanie jego dobroci odróżnia profesjonalnych i amatorskich kaletników. W przypadku tych pierwszych krawędzie skór są zawsze perfekcyjnie wykończone – bez żadnych nitek, nierówności czy poszarpań. Edge beveler to narzędzie służące do fazowania krawędzi. Wystarczy jedynie docisnąć ostrze edge bevelera prowadząc linie na danej krawędzi kawałka skóry. Dzięki temu edge beveler jest w stanie ,,odciąć” wierzchni, niewielki pasek skóry, który bardzo często jest poszarpany poprzez cięcie i zginanie. Fazowanie skóry ogranicza również ryzyko pogorszenia jakości produktu w trakcie jego użytkowania. Nawet najmniejsza wystająca nitka może z czasem stawać się coraz większa i większa niszcząc wygląd i strukturę dzieła. Edge beveler ogranicza również to ryzyko sprawiając, że wykonane dzieła są piękne przez bardzo długi czas.

Sprawdź: Edge Beveler – CraftPoint

Bardzo ważnym elementem podczas użytkowania tego narzędzia jest zadbanie o odpowiednią ostrość jego krawędzi. Nawet najlepszy edge beveler z czasem może się stępić. Dlatego regularne ostrzenie jest tak ważne. Słabo naostrzony edge beveler z pewnością nie będzie w stanie wykonać swojego zadania z taką perfekcją być może nawet niszcząc kawałek drogocennego materiału jakim jest skóra. Dlatego jest to tak ważne! W ofercie Craftpoint znajdują się również edge bevelery różne pod względem poziomu zaawansowania. Z pewnością jeśli co dopiero zaczyna się przygodę z kaletnictwem można zdecydować się na edge beveler dla amatorów.

Podsumowanie

Dobrej jakości narzędzia są kluczem do wykonania perfekcyjnego dzieła. W kaletnictwie narzędzia, precyzja kaletnika i jakość skóry to najważniejsze filary, bez których po prostu nie da się wykonać idealnej pracy. Dlatego warto postawić na zakupy w sprawdzonym sklepie Craftpoint oferującym wszystkie narzędzia i akcesoria dla każdego kaletnika!

Co kobiety lubią dostawać na prezent?

Previous article

12 rodzajów lokalnych działań wspierających pozycjonowanie lokalne

Next article

Comments

Comments are closed.