Zdrowie

Jak wzmocnić włosy i brwi?

kobieta
0

Włosy, brwi i rzęsy to niewątpliwie doskonała oprawa naszej twarzy i oczu. Dlatego też każdy marzy o gęstej i lśniącej czuprynie oraz długich rzęsach i gęstych brwiach. Jednak geny, sposób odżywiania się czy nieprawidłowa pielęgnacja mogą przyczynić się do osłabienia cebulek włosów co powoduje ich osłabienie i przerzedzenie. Jak wzmocnić włosy i brwi? Domowe i gabinetowe sposoby na wzmocnienie włosów i brwi.

Przyczyny wypadania włosów

Wypadanie i przerzedzanie włosów może mieć wiele przyczyn. Do najczęstszych przyczyn nadmiernego wypadania włosów należą: choroby współistniejące (np. choroby tarczycy czy niedobór żelaza), nieprawidłowa, uboga w witaminy i minerały dieta czy nieodpowiednia pielęgnacja domowa ( złe kosmetyki, obciążające włosy, za wysoka temperatura suszenia i prostowania włosów, częste farbowanie, złe rozczesywanie).

Jak wzmocnić włosy w domowym zaciszu?

Do najskuteczniejszych metod domowego wzmocnienia włosów należą: masaże głowy mające na celu pobudzenie krążenia, suplementacja produktów bogatych w skrzyp i biotynę o działaniu wzmacniającym cebulki włosowe, stosowanie wcierek pobudzających cebulki włosowe do wzrostu oraz olejowanie włosów o działaniu wzmacniającym i przywracającym blask.

Jak wzmocnić włosy w gabinecie medycyny estetycznej?

Do najskuteczniejszych zabiegów wzmacniających włosy należą mezoterapię igłową skóry głowy (kuracja dr. Cyj czy Dives Rich Hair). Zabiegi mają na celu wprowadzenie w głąb skóry substancji aktywnych o działaniu pobudzającym mieszki włosowe do wzrostu i zapobiegające wypadaniu włosów. W wyniku serii zabiegów dochodzi do poprawy kondycji włosów, redukcji wypadania, wzmożonego wzrostu nowych włosów.

Inną skuteczną metodą stosowaną w gabinetach medycyny estetycznej jest karboksyterapia. Zabieg polegający na wstrzyknięciu podskórnym medycznego dwutlenku węgla. W wyniku zabiegu dochodzi do pobudzenia krążenia i lepszego dotlenienia skóry dzięki czemu dochodzi do pobudzenia mieszków włosowych do wzrostu i zaprzestaniu wypadania włosów.

Brwi to doskonała oprawa oczu, jednak przerzedzone lub źle wyregulowane, nierówno i za cienko sprawiają, że zaburza się wygląd twarzy. Niekiedy nieprawidłowa regulacja powoduje pozostawienie nieestetycznych luk, jeśli włoski w tych miejscach nie odrastają jedyną skuteczną metodą wyrównania asymetrii jest makijaż permanentny brwi.

Jak wzmocnić brwi domowymi sposobami?

Aby zachować ładny wygląd brwi niezbędna jest odpowiednia dieta oraz suplementacja bogata w witaminy i minerały (cynk, żelazo, krzem czy biotyna). Dodatkowo, aby pobudzić wzrost włosków w brwiach skuteczne okazują się masaże oraz maski z olejków przywracające blask i silnie odżywiające włos.

Jak wzmocnić brwi w gabinecie?

Najbardziej popularnymi zabiegami w gabinetach kosmetologicznych jest laminacja, botox i henna brwi. To zabiegi mające na celu nadać idealny kształt brwiom, podkreślić kolor oraz wzmocnić brwi – botox brwi.

Artykuł powstał we współpracy płatnej z RosaMed Clinic

Emblematy chromowane – ile kosztują emblematy na zamówienie?

Previous article

Sernik z truskawkami

Next article

Comments

Comments are closed.