Zdrowie

Maski ochronne

0

Wirusem COVID-19 zakażonych jest już ponad 2 miliony osób na świecie. W Polsce ta liczba zbliża się do 10 tysięcy. Wszechobecna pandemia koronawirusa sprawiła, że wszyscy obywatele Polski (z wyjątkiem dzieci do 4 roku życia) zobowiązani są do wychodzenia z mieszkań w specjalnych maskach ochronnych. Kiedyś były one dostępne w niewielu punktach sprzedaży, dziś natomiast coraz większa ilość punktów handlowych nawet tych niezwiązanych z medycyną czy branża budowlaną oferuje możliwość ich zakupu. Czy jest to jednak dobre rozwiązanie, które chroni przed wirusem COVID-19?

Maska chroniąca usta oraz nos jest jednym ze sposobów na profilaktyczną ochronę dróg oddechowych. Zdania na temat ich skuteczności są co prawda podzielone jednak warto zauważyć, że oprócz antywirusowego działania chronią one także nasze drogi oddechowe przed wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniami jakie może napotkań w szczególności w przestrzeni miejskiej. Dlatego też stosowanie ich nie tylko chroni nas przed obecnie panującym wirusem ale też przed problemem smogu, który kilka lat temu niestety zawitał także do Polski.

Oczywiście należy pamiętać o tym, że maski ochronne nie ochronią naszego zdrowia przed koronawirusem w 100%. Jednak mogą one znacząco poprawić ochornę naszych górnych dróg oddechowych, które na co dzień narażone są na kontakt z wieloma złowrogimi zewnętrznymi czynnikami. Objawy koronawirusa są bardzo podobne tych przy grypie dlatego też nie lekceważ zagrożenia i w sytuacji gdy zauważysz u siebie niepokojące stany natychmiast zwróć się do lekarza.

Sklep z maskami ochronnymi obecnie dostępny jest w praktycznie każdym mieście w Polsce. Do wyboru mamy naprawdę szeroką gamę masek. Zaczynając od antybakteryjnych idąc przez te z respiratorem, z zaworkiem, kosmetyczne, medyczne, do szlifowania, przeciwpyłowe jak i ochronne z filtrami. Przed ich zakupem warto jednak zapoznać się z informacjami dotyczącymi konkretnego modelu oraz producenta aby wybrać dla siebie jak najlepszą. Dobry sklep z maskami będzie posiadał modele zgodne z europejskimi czy też amerykańskimi normami.

Przy dokonywaniu zakupów przez internet należy zachować szczególną uwagę. Obecną sytuację wykorzystuje wiele oszustów oraz naciągaczy. Nie wszystkie oferowane na portalach aukcyjnych maski w jakikolwiek sposób pomagają w walce z obecnym koronawirusem. Internetowi oszuści żerując na obecnej sytuacji a także panice niektórych ludzi sprzedają maski po zawyżonych cenach bądź właśnie po bardzo korzystnych jednak produkty te są całkowicie bezużyteczne w walce z wirusem COVID-19.

Wybór okien – co warto wiedzieć?

Previous article

Cennik okien – jakie okna wybierać, by skorzystać z niskich cen?

Next article

Comments

Comments are closed.