Styl życia

Materac ortopedyczny

0

Materac ortopedyczny, nazywany medycznym to inaczej materac, który regeneruje i odciąża mięśnie, umożliwia utrzymanie właściwej postawy ciała w trakcie snu oraz miarowo uciska kręgosłup, co zapobiega bólom mięśni, drętwieniu rąk i nóg czy sztywności szyi. Pomaga na bóle pleców, poprawia krążenie. Stanowi profilaktykę przy rozwoju wad układu ruchowego oraz odleżyn oraz wspomagają procesy rehabilitacji. Dla wielu osób problemy z plecami i bóle pleców to narastający problem. Siedzenie siedzące w ciągu dnia i niewielka ilość ruchu mogą powodować wiele chorób. W takim przypadku warto zainwestować w jeden z wysokiej jakości materacy ortopedycznych, aby zapewnić odpowiednią regenerację i zapewnić długie lata wsparcia zdrowotnego, jak i ortopedycznego!

Materace ortopedyczne mogą być wykonane w całości z pianki termoplastycznej która ma tę właściwość, że zmienia kształt pod wpływem temperatury ciał oraz pod ciężarem użytkownika. Dopasowuje się do ciała w sposób najlepszy z możliwych dzięki czemu zapewnia optymalne warunki do regeneracji mięśni i poprawia krążenie, wspomagając również w ten sposób proces regeneracji i odpoczynku. Zapobiega w dużym stopniu opuchnięciom oraz drętwieniu. Ogranicza powstawanie odleżyn. Bardzo dużą zaletą takich materacy jest ich szybki powrót do pierwotnych kształtów, dzięki czemu mogą służyć przez wiele lat nie zapadając się oraz nie tracąc swojej sprężystości. Ze względu na konieczność dopasowania materacy do potrzeb użytkowników pianka termoplastyczna w takich materacach często jest łączona z innymi rodzajami pianki zmieniającymi właściwości materaca, nadając mu dodatkową sztywność lub miękkość. Użytkownicy o większej wadze powinni się zainteresować materacami hybrydowymi, które dzięki temu, że główna część materaca składa się z zamkniętych w kieszeniach sprężyn, są znacznie bardziej odporne na większe naciski. Jest to również typ materaca polecany szczególnie osobą zmuszonym do dłuższego korzystania z materaca bądź unieruchomionymi z różnych powodów.

Zarówno materace hybrydowe jak i piankowe mogą być wzbogacone o warstwę z naturalnie twardych składników jak filc lub włókna kokosowe. Materace takie są znacznie twardsze, przez co zalecane są szczególnie po urazach i zwolennikom twardych materacy. Dodatkowe warstwy w materacach ortopedycznych oprócz zmiany twardości i sztywności maja również na celu poprawę wentylacji i właściwości antyalergicznych tak by osoby unieruchomione przez dłuższy czas nie były narażone na podrażnienia lub choroby skórne przez nadmierny i niekontrolowany rozwój niechcianych roztoczy i mikroorganizmów. Służą temu również wymienne pokrowce które w razie potrzeby można zdjąć i wyprać.

Wadą materacy ortopedycznych jest niestety ich cena. Podlegają one procesowi certyfikacji ich właściwości terapeutycznych co pozwala na stosowanie obniżonej stawki VAT lecz najlepszej klasy materiały używane do ich produkcji windują ich cenę. Są też zwykle twardsze od typowych dostępnych materacy i mogą niestety być z tego powodu niedoceniane. A zalety materacy ortopedycznych są niezaprzeczalne to skuteczna regeneracja mięśni – materac ortopedyczny Bielsko-Biała i Zielona Góra pozwala zlikwidować napięcia powstałe w wyniku zbyt długiej pracy siedzącej lub po urazach. Działa antyodleżynowo i wspomaga rehabilitację, profilaktycznie bo pozwala spowolnić pogłębianie się wad postawy dzięki odpowiedniemu podparciu kręgosłupa. Materace ortopedyczne do spania zmieniają komfort snu także u osób nie mających poważnych problemów z kręgosłupem ale polecane są szczególnie osobom z ograniczeniami ruchowymi, sportowcom, osobom z nieprawidłową postawą, osobom z bólami pleców czy też stwierdzonymi problemami z kręgosłupem.

Taki materac wywiera równomierny nacisk na wszystkie punkty kręgosłupa, dlatego pozwala zapobiec pogłębianiu się nieprzyjemnych dolegliwości związanych z dolegliwościami pleców, barków, karku czy szyi.

Artykuł powstał przy współpracy z sklepem z materacami https://centrummateracy.com/

Szukasz kredytu konsolidacyjnego na spłatę chwilówek? Skorzystaj z pomocy fachowców!

Previous article

Wędzarnie Borniak – ciesz się smakiem wędzonych mięs

Next article

Comments

Comments are closed.