Motoryzacja

Skrzynie biegów w maszynach budowlanych – usługa regeneracji skrzynie biegów

0

Celem każdego projektu budowlanego jest ukończenie go tak szybko i efektywnie, jak to tylko możliwe, ale zadanie to staje się trudne, jeśli maszyny używane do wykopów lub transportu ulegają awarii. Przemysłowe skrzynie biegów są zaprojektowane tak, aby radzić sobie z dużą prędkością, momentem obrotowym i wstrząsami, które ciężkie maszyny wytrzymują regularnie. Ponadto, istnieje wiele różnych czynników, które mogą spowodować awarię skrzyni biegów: od złej konserwacji po wady konstrukcyjne, które z czasem osłabiają metal. Najczęstsze awarie obejmują koła zębate lub łożyska, które pękają z powodu rdzy lub zmęczenia metalu, wycieki oleju, wloty powietrza zatykające się kurzem i brudem oraz brak odpowiedniej konserwacji układu chłodzenia. Regeneracja skrzyni biegów może pomóc zaoszczędzić pieniądze firmom budowlanym. Po wymontowaniu skrzyni biegów z maszyny, sprawdzeniu jej i wymianie wszelkich wadliwych części, można zastosować regenerowaną skrzynię biegów zamiast kupować nową. Firmy oferują również różne inne rodzaje inspekcji, w tym testy ciśnieniowe, testy rentgenowskie i inspekcję magnetyczno-cząsteczkową. Gdy części są uszkodzone lub bardzo zużyte, warto rozważyć wymianę na nowe części wysokiej jakości.

Przemysłowe skrzynie biegów – kontrola jakości i niezawodność są ważne dla oszczędzania pieniędzy

Gdy ciężka maszyna zepsuje się na placu wykopalisk lub podczas transportu, czas poświęcony na naprawę problemu spowoduje dalsze zakłócenia w produkcji. Najlepszym sposobem zapobiegania tego typu sytuacjom jest odpowiednia konserwacja skrzyni biegów, tak aby służyły dłużej niż zwykle. Jedną z najważniejszych rzeczy do sprawdzenia jest poziom oleju. Z biegiem czasu w oleju gromadzi się brud, co powoduje, że staje się on ścierny, zamiast prawidłowo smarować przekładnie. Wycieki oleju są powszechne w źle utrzymanych skrzyniach biegów, ponieważ brud dostaje się do uszczelek, które uniemożliwiają jego przepływ przez lub z maszyny. Filtr powietrza również może zostać zatkany brudem, co zmniejsza przepływ powietrza i uniemożliwia prawidłowe chłodzenie. Powoduje to, że temperatura wewnątrz skrzyni biegów wzrasta zbyt wysoko, aby mogła ona normalnie funkcjonować, dlatego należy regularnie sprawdzać jej stan i w razie potrzeby czyścić lub wymieniać filtry.

SONY DSC

Przekładnie przemysłowe – nowa przekładnia może być droga

Oprócz zwiększonych kosztów utrzymania wynikających z nieracjonalnie długich przestojów ciężkich maszyn, zakup nowych skrzyń biegów do tych maszyn może być bardzo kosztowny. Zakup zregenerowanej skrzyni biegów jest często tańszy niż wymiana starej i zakup nowej. Głównym powodem, dla którego te komponenty często muszą być wymieniane, jest to, że były źle traktowane podczas transportu lub prac ziemnych. Różnego rodzaju uszkodzenia zazwyczaj czynią daną część bezużyteczną i powodują, że firmy kupują nowe zamienniki zamiast próbować napraw. Dlatego szukając usług regeneracji skrzyń biegów, upewnijmy się, że znaleźliśmy firmę, która używa najwyższej jakości części zamiennych i zapewnia gwarancję. Te dwa czynniki pomogą zapewnić, że nasz sprzęt będzie działał prawidłowo przez długi czas. Należy jednak wiedzieć, jak konserwować przekładnie, aby zwiększyć ich żywotność, oszczędzając zarówno czas, jak i pieniądze.

siłownik

Przekładnie przemysłowe – serwis gwarantujący wysoką jakość regeneracji skrzyni biegów

Poszukując firm oferujących usługi regeneracji przemysłowych skrzyń biegów, należy pamiętać o następujących wskazówkach:

  1. Upewnijmy się, że ma ona duże doświadczenie z ciężkimi maszynami.
  2. Dowiedzmy się, jakie rodzaje inspekcji są przeprowadzane.
  3. Upewnijmy się, że firma używa wysokiej jakości części zamiennych.
  4. Zapytajmy o warunki i zasady gwarancji.
  5. Sprawdźmy ostatnie referencje od poprzednich klientów.
  6. Sprawdźmy, czy obecna jest certyfikacja zgodnie z prawem państwowym.
  7. Zapytajmy o limity usług.

Biorąc pod uwagę fakt, że przestoje na budowach są bardzo problematyczne, warto rozejrzeć się za mobilnym serwisem maszyn budowlanych. Serwisant dotrze na plac budowy i na miejscu dokona wszelkich niezbędnych prac naprawczych.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem maszyn budowlanych https://hydroserwishs.pl/

Płytki na taras – jakie płytki wybrać? Jak wybrać odpowiednią płytkę podłogową na taras? Gres, płytki drewnopodobne

Previous article

Jak powstaje kora kamienna?

Next article

Comments

Comments are closed.