Biznes i przemysł

Taras pod postacią markizy lub pergoli

0

Taras to istotna część naszego domu, wizytówka i miejsce na relaks, odpoczynek oraz spotkania ze znajomymi i przyjaciółmi. Dlatego tak ważne jest, by wyglądał elegancko, estetycznie, był szczególnym miejscem, w którym lubimy spędzać czas. Na wystrój tarasu składa się kilka elementów, które mają wpływ na jego funkcjonalność i wygląd. Taras w formie markizy albo pergoli ogrodowej to nowoczesne i eleganckie rozwiązanie, które można z powodzeniem zastosować w swoim domowym otoczeniu.

Markizy tarasowe (bez kasety, w półkasecie i w kasecie)

Wybór właściwego modelu markizy tarasowej uzależniony jest od kilku czynników: od rodzaju tarasu i otoczenia oraz od naszego budżetu. Markizy mogą występować w formach: bez kasety, w kasecie oraz w półkasecie. Markiza bez kasety to najprostsze rozwiązanie, posiadające pewne mankamenty. Bez dodatkowego zadaszenia taras narażony jest na oddziaływanie niekorzystnych warunków pogodowych. Ten typ markizy wykonany jest z tkaniny impregnowanej, stąd dobrze sprawdza się w okresie od wiosny do jesieni, ale na zimę trzeba ją zdemontować. Markiza pod postacią półkasety posiada aluminiowy daszek. Dolna część konstrukcji zapewnia właściwą cyrkulację powietrza. W przeciwieństwie do markizy bez kasy, jest odporna na blaknięcie kolorów. Dzięki aluminiowej warstwie nie poddaje się korozji i jest trwała. Z kolei markiza w pełnej kasecie jest co prawda najdroższym, ale najbardziej komfortowym i polecanym rozwiązaniem. Zwija się w całości, przez co złe warunki atmosferyczne nie są dla niej szkodliwe.

Pergole ogrodowe

Pergola stanowi specyficzny rodzaj budowli ogrodowej, która może przybrać formę zacienionej alei, pewnego przejścia albo chodnika lub tarasu. Wykonana jest zazwyczaj z dwóch rzędów podpór, na których znajduje się kratownica albo inna pozioma płaszczyzna. Pergola ma długą historię i tradycję. Pierwsze konstrukcje sięgają czasów Średniowiecza i Renesansu. Wprowadzono je z myślą i zastąpieniu naturalnych drzewnych tuneli, które nie w pełni były funkcjonalne. Współcześnie pergole wykonywane są z trwałych aluminiowych profili, ewentualnie z dobrej jakości drewna, które odporne jest na zmienne warunki klimatyczne. Pergola ma przede wszystkim dawać cień oraz osłaniać przed wiatrem i deszczem. To jej podstawowa funkcja. Odpoczywając na tarasie lub dachu wyposażonym w pergole, nie musimy się martwić, że niekorzystne warunki pogodowe zakłócą nam przyjemnie spędzany czas.

Parasole ogrodowe

Podobnie jak markiza i pergola, przed intensywnym słońcem lub deszczem doskonałą ochronę zapewniają parasole ogrodowe. Pełnią również inne funkcje – dzięki nim mamy cień i chłód w słoneczny i upalny dzień. Parasole to modny i stylowy element w naszym ogrodzie, który wpływa na jego atrakcyjny wygląd. Warto więc zainwestować w parasole dobrej jakości, wykonane z materiałów wytrzymałych i odpornych na niekorzystne warunki atmosferyczne. Będą wówczas służyły nam długi okres czasu. Parasol może stanowić element wyposażenia nie tylko ogrodu, ale i tarasu. Wybierając te akcesoria ogrodowe, należy zastanowić się nad odpowiednim modelem, który będzie dobrze komponował się z wystrojem naszego ogrodu lub tarasu.

Koszt bramy rolowanej

Previous article

Wybór okien – co warto wiedzieć?

Next article

Comments

Comments are closed.