Biznes i przemysł

Wybór okien – co warto wiedzieć?

0

Jeżeli stajesz przed wyborem okien do swojego domu lub mieszkania z pewnością chcesz zainwestować w produkty wysokiej jakości, zapewniające trwałość, szczelność oraz bezpieczeństwo. Co warto wiedzieć dokonując ostatecznego wyboru?

Postaw na bezpieczeństwo

Jeżeli chcesz zapewnić całej rodzinie bezpieczeństwo, postaw na okna antywłamaniowe. Rynek na tyle się rozwinął, że producenci oferują modele wykonane dbale i solidnie, nie różniąc się od tradycyjnych wersji. Przy wyborze należy zwrócić uwagę na klasę RC poszczególnej wersji. Określa ona stopień zaawansowania ochrony, czyli bezpieczeństwa. Modele z oznaczeniem RC1 chronią przed włamaniami bez użycia narzędzi, natomiast wyższy poziom, czyli RC2, gwarantuje odporność nawet przy próbach sforsowania okna z wykorzystaniem narzędzi.

Komfort i wyciszenie

Jeżeli Twoje mieszkanie znajduje się w mieście (szczególnie w centrum) wspólnie z rodziną jesteście poddani hałasom, które nie są przyjemne i komfortowe. Warto wybrać więc modele okien, które zapewniają akustyczne wyciszenie. W tym przypadku głównymi elementami okna, które odpowiadają za ten proces są: szyba i uszczelki. Na ostateczny efekt wpływa rodzaj szyby i jej grubość. Zaleca się zapoznać ze specyfiką danych modeli, ponieważ stopień wyciszenia może mieć realny wpływ na ostateczny wybór.

Materiał zastosowany do produkcji okna

Materiał wykorzystany przy wytworzeniu okna nie tylko wpływa na cenę modelu, ale określa właściwości danego modelu. To również bardzo ważna kwestia, która nie powinna być bagatelizowana. Przykładowo, okna plastikowe są tańsze, ale zwykle nie wyglądają tak efektownie jak wersje drewniane. Aktualnie producentów okien nie brakuje, więc konsumenci mogą wybierać spośród wielu atrakcyjnych ofert. Nie należy także zapominać o produktach aluminiowych, które często stosuje się przy ogromnych konstrukcjach (okna salonowe, biurowe, itp.).

Wytrzymałość okien

Pamiętaj, że raz kupione okna to nie wszystko. Prawdopodobnie z upływem lat będzie trzeba je regenerować lub wymieniać – niestety, ale to tylko przedmioty, które ulegają eksploatacji. Wcześniej wspomniane okna drewniane są trwałe, jednak bardzo często ich lakierowana powłoka ulega zdeformowaniu. Od czasu do czasu należy ją odnowić, aby model ponownie uzyskał interesujący wygląd. Wersje aluminiowe to najczęściej trwałe konstrukcje niewymagające zbyt dużej interakcji, renowacji czy wymiany, jednak ich produkcja pochłania więcej kosztów, więc zakup tego typu produktu to odrobinę większy wydatek. Ostateczna decyzja należy do Klienta, który powinien zastanowić się czego dokładnie potrzebuje, aby dokonać optymalnego wyboru.

Taras pod postacią markizy lub pergoli

Previous article

Maski ochronne

Next article

Comments

Comments are closed.