Uncategorized

Zewnętrzne osłony przeciwsłoneczne – okiennice

0

Należy zadać pytanie z czego wykonuje się skrzydła okiennic? Trzeba powiedzieć, że skrzydła okiennic wykonuje się z wytrzymałego drewna gatunków egzotycznych i krajowych. Pamiętajmy o tym, że niestety sosnowe jest miękkie i nietrwałe, dlatego też lepiej jest wybrać drewno dębu, olchy, meranti, które przed wpływem warunków atmosferycznych zabezpieczane jest specjalnymi środkami. Natomiast trwalsze i nie wymagające konserwacji są okiennice wykonane z tworzywa sztucznego lub aluminium. Rozmiar i kształt skrzydeł dopasowywany jest do okien. Szerokość jednego skrzydła nie powinna przekroczyć 90 cm, dlatego też niekiedy stosowane są wersje łamane, złożone z kilku węższych elementów. Co możemy powiedzieć o funkcji sterowania?

Należy wiedzieć, że modele okiennic, przystosowane do obsługi manualnej, producenci wyposażają w nowoczesne okucia. Ich otwieranie może odbywać się między innymi za pomocą mechanizmu (na skrzydłach) z korbą (wewnątrz domu). Natomiast jeśli skrzydła są duże i ciężkie, lepiej wtedy wybrać wersję elektryczną. Przytwierdzony do skrzydła silnik uruchamia się łącznikiem w pomieszczeniu, albo pilotem. Co znów możemy powiedzieć o ich montażu? Warto wiedzieć, że zawiasy skrzydeł przyczepia się do ściany, ramy okna albo opaski je okalającej. W pozycji otwartej przytrzymują je blokady przeciwwiatrowe. Do wyboru mamy modele zamontowane do ściany lub dwuelementowe przytwierdzane do skrzydła i do ściany.

Warto dodać, że niezbędne są blokady przeciwwłamaniowe okiennic w postaci dwuczęściowego skobla, albo zamknięcia drążkowego. Powiedzmy także o walorach użytkowych okiennic. Warto wiedzieć, że zamknięte okiennice chronią wnętrza przed nadmiarem gorąca i światła, kurzem, wiatrem, ucieczką ciepła z pomieszczeń. Nierzadko stanowią dodatkowe zabezpieczenie przed włamaniem oraz efektownie zdobią elewacje.

Więcej: miner-aluminium.pl/okna-aluminiowe/

Niszczenie dokumentów firmowych w Gdyni – jak wybrać solidnego wykonawcę?

Previous article

W co wyposażyć kampera na zimowy wyjazd? Praktyczny poradnik

Next article

Comments

Comments are closed.