Biznes i przemysł

Kompresor tłokowy – funkcje i zastosowanie

0

Kompresor tłokowy 50l jest stosunkowo popularnym rozwiązaniem ze względu na dużą funkcjonalność, a jednocześnie niewielkie gabaryty zapewniają mobilność, dużą funkcjonalność i łatwość transportu.

Sprężarka tłokowa – typy kompresorów.

Sprężarka tłokowa 50l zasili praktycznie każde narzędzie pneumatyczne, które jest potrzebne do wykonania wielu prac użytku domowego. Do najczęściej spotykanych na rynku kompresorów można zaliczyć:

  • 50L – 1-tłokowy wyposażony w napęd bezpośredni,
  • 50L – 2-tłokowy wyposażony w napęd bezpośredni,
  • 50L – napęd pasowy (tu możemy spotkać najróżniejsze typy pomp, a co się z tym wiąże również silników).

Zastosowanie kompresora

Niewielkie rozmiary sprężarki tłokowej 50l sprawiają, że jest ono doskonałym rozwiązaniem dedykowanym przede wszystkim do użytku domowego. Dzięki dobrze dobranemu kompresorowi będą Państwo mogli bez przeszkód wykonać wszelkie niezbędne prace w swoim garażu, mieszkaniu oraz ogrodzie.

Prace domowe oraz przydomowe, takie jak malowanie, czyszczenie, czy też pompowanie często wymagają dobrej jakości kompresora. Sprężarki stanowią więc stałe i niemal zawsze niezbędne wyposażenie garażów i warsztatów mechanicznych, zarówno w przypadku osób prywatnych, jak i tych, którzy wykorzystują narzędzie do celów służbowych.

Urządzenie niewielkich rozmiarów

Przy pomocy kompresora tłokowego bez przeszkód napompują Państwo koła w samochodzie, wyczyszczą wnętrza wielu urządzeń (przykład kosiarka) z uwzględnieniem nawet tych najtrudniej dostępnych miejsc i przestrzeni, jak również sprawnie wykonają Państwo niewielkie prace lakiernicze. W tym miejscu warto zaznaczyć, że tego rodzaju kompresory pozwalają na szerokie zastosowanie i można je wykorzystać przy pracy wielu różnorodnych narzędzi pneumatycznych. Dlatego sprężarka dobrze sprawdzi się w przypadku szybkiego i bezproblemowego przełączania końcówek roboczych, jak na przykład pistolety do przedmuchu lub te do natrysku.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem kompresora?

Jeśli potrzebują Państwo kompresora tłokowego, który będzie wykorzystywany jedynie przy sporadycznych przypadkach, najlepszą opcją jest kompresor z napędem bezpośrednim. W przypadku jednak gdy zależy Państwu na jak największej mobilności urządzenia, warto zdecydować się na ten z mechanizmem przekładni pasowej.

Najczęściej jednak klienci decydują się na pierwsze rozwiązanie. Poszczególne modele sprężarek różnią się pomiędzy sobą pompą oraz silnikiem. Decydując się na zakup, zazwyczaj klienci szukają jak najniższej ceny. Niestety, ale w tanich modelach w ramach cięcia kosztów produkcji, zazwyczaj stosuje się tłoki o niewielkich rozmiarach. Natomiast w dobrych jakościowo kompresorach montuje się zazwyczaj tłoki 47mm, oraz dedykowany silnik 1,5 kW. Tak wygląda sytuacja w kontekście kompresorów jednotłokowych. A co w przypadku dwutłokowych? Jak sama nazwa wskazuje, mają dwa tłoki po 47 mm, natomiast silnik zazwyczaj ma moc 2,2, kW.

Dlatego jeśli zdecydują się Państwo na zakup kompresora tłokowego, warto korzystać wyłącznie ze sprawdzonych i pewnych źródeł. W razie wątpliwości można skorzystać z profesjonalnego doradztwa pracowników sklepu.

Rolety zewnętrzne – osłona oraz bezpieczeństwo

Previous article

Zakupy w internecie – oszczędność czasu i pieniędzy

Next article

Comments

Comments are closed.