Motoryzacja

OFF ROAD w Bieszczadach

0

Miłośnicy emocjonujących aktywności chętnie oddają się rozrywce, jaką są przejażdżki typu OFF ROAD. Poza samymi dostępem do terenówki, najistotniejszym elementem takiej przygody jest znalezienie odpowiedniej trasy. Tak naprawdę w tym zakresie jedyną barierę stanowi wyobraźnia, ponieważ istotą jazdy po bezdrożach jest znalezienie przestrzeni z nieutwardzonym podłożem. Wówczas nie ma już znaczenia, czy kierowca postawi na leśne ścieżki, polne wyboje czy błotniste tereny. Warto jednak pamiętać, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, dlatego też pasjonaci z czasem zaczną poszukiwać ciekawszych tras. Odpowiedzią na ich potrzeby mogą okazać się Bieszczady, które z roku na rok przyciągają coraz więcej zmotoryzowanych turystów.

Wyjątkowy klimat i piękne warunki przyrodnicze

Bieszczady można uznać za prawdziwą perłę Podkarpacia. Niskie pasma górskie stanowią dobre miejsce do pieszych wędrówek, jak i do ekstremalnej jazdy typu OFF ROAD. Warto wziąć je pod uwagę, wybierając się na jedną z wypraw.

Na przyjezdnych czekają nie tylko malownicze widoki, ale też spokojna, sielska atmosfera, która idealnie kontrastuje z warkotem silnika. Ze względu na ukształtowanie terenu można spodziewać się takich naturalnych pułapek jak bardzo strome podjazdy oraz głębokie przepaście. Nie zabraknie również błota, zwłaszcza w okolicy brodów rzecznych. To właśnie unikalne warunki przyrodnicze sprawiają, że Bieszczady nadają się na wypad samochodem terenowym. Na ich obszarze znajduje się ponadto wiele punktów noclegowych oraz urokliwych plenerów stworzonych do urządzania kempingów czy ognisk.

Wycieczki mniej i bardziej zorganizowane

Przed wyruszeniem na offroadową przygodę należy ustalić planowaną trasę. W tym celu warto posiłkować się podpowiedziami internautów. Liczni fani jazdy po bezdrożach publikują przydatne informacje na temat potencjalnych szlaków oraz niezbędnych przygotowań na swoich blogach.

Alternatywą jest skorzystanie ze zorganizowanych wypraw, w których biorą udział lokalni kierowcy-przewodnicy. Większość ośrodków proponujących tego rodzaju usługi znaleźć można w okolicy Jeziora Solińskiego.

O czym trzeba pamiętać, wyruszając w Bieszczady?

Bieszczady może nie należą do najwyższych gór, jednak wciąż należy przygotować się odpowiednio na ich eksplorację.

Przede wszystkim trzeba zadbać o wygodną odzież (najlepiej taką, której nie żal pobrudzić) i sportowe obuwie. Z racji zmiennej temperatury dobrym pomysłem będzie zaopatrzenie się w napoje – schłodzone latem i ciepłe zimą. Wyprawy offroadowe trwają zwykle po kilka godzin dziennie, dlatego też koniecznością jest zadbanie na wszelkie możliwe sposoby o utrzymanie właściwej temperatury ciała.

W przypadku, gdy podróż odbywa się własną terenówką, nie zaszkodzi umieszczenie w niej podstawowych narzędzi, zapasowego kanistra z paliwem oraz wyciągarki, która może poratować uczestników przejażdżki, kiedy auto utknie w grząskim podłożu. Przed wyruszeniem lepiej kilkukrotnie przyjrzeć się ustalonej trasie, aby uniknąć pomyłek. Warto także zabrać kompresor pozwalający na stałe kontrolowanie ciśnienia w oponach.

źródło: go-racing.pl

Plan na weekend w Bielsku-Białej: Twój przewodnik do idealnego odpoczynku

Previous article

Unikatowe cechy bram garażowych rolowanych

Next article

Comments

Comments are closed.