Biznes i przemysł

Kurtki robocze ocieplane – komfort podczas pracy

Kurtki robocze ocieplane – komfort podczas pracy
0

Kurtki robocze ocieplane – komfort podczas pracy

Odzież robocza pracownicza nie tylko ma uchronić prywatną odzież pracowników przed zniszczeniem, ale także zapewnić komfort wykonywanej pracy. Także podczas niskich temperatur. Odzież robocza zimowa – w tym kurtki – stanowi podstawową ochronę przed zimnem.

Kurtki robocze to ta część garderoby pracowniczej, która chroni przed wpływem niskich temperatur. Czy to w pracy na zewnątrz, czy w pomieszczeniach, w których z przyczyn koniecznych (na przykład do przechowywania żywności) warunków temperatura jest bardzo niska, a nawet minusowa. Dlatego też, gdy chcemy pracować w komforcie niezależnie od panujących temperatur lub gdy chcemy zapewnić go swoim pracownikom, warto przyjrzeć się ocieplanej odzieży roboczej, w tym kurtkom.

Kurtka robocza zimowa – jaka najlepsza

Ocieplana kurtka robocza, poza tym, że musi izolować od zimna, musi także być wytrzymała na różne inne czynniki. Między innymi na uszkodzenia mechaniczne. Jeżeli dodatkowo taka kurtka ma pełnić funkcje odzieży BHP – czyli atestowanej i chroniącej zdrowie pracownika przed innymi czynnikami (np. przed działaniem substancji żrących) – powinna być wykonana ze specjalnych materiałów. Jednak zwykła kurtka robocza ocieplana to wygoda i swoboda wykonywania ruchów – musi być więc uszyta z lekkich materiałów, które jednak zapewniają komfort termiczny. Powinna też zapewniać odpowiednią wentylację, co uchroni człowieka przed zapoceniem się. W końcu, kurtki robocze ocieplane powinny być nieprzemakalne. Chronić przed różnego rodzaju opadami. Dobrze też, gdy mają materiał, który nie przepuszcza wiatru, gdyż to właśnie jego mroźne podmuchy najbardziej przyczyniają się do wyziębienia organizmu. Zimowa kurtka robocza powinna też być zaopatrzona w kaptur. Do funkcjonalności kurtek roboczych ocieplanych na pewno przyczynia się także spora liczba kieszeni, w których w sposób wygodny można nosić potrzebne akcesoria. Istotne jest także to, by kurtka ocieplana była jak najlepiej dopasowana rozmiarem – to także (poza wygodą) pozytywnie wpływa na jej izolowanie ciała od zimna. Modele kurtek zimowych to różne ich kroje, długości oraz firmy je produkujące.

Zimowe kurtki robocze i pozostała odzież ocieplana

Kurtki robocze zimowe to niejedyna część garderoby przeznaczona do pracy, która pomoże zachować termiczny komfort. Warto zainteresować się również takim asortymentem jak obuwie robocze czy rękawice robocze.

Kurtki robocze ocieplane warto wybrać, przeglądając szeroką ich ofertę. Najlepiej zrobić to w komfortowych domowych warunkach, korzystając ze sklepu internetowego.

Promienniki podczerwieni do szklarni – promienniki z termostatem

Previous article

Regeneracja pomp hydraulicznych i rodzaje pomp hydraulicznych

Next article

Comments

Comments are closed.